Amerika Me Plane Të Mbshehta Ta Pushtojnë Veriun E Kosovës!

Mediat serbe vazhdojnë të spekuIojnë dhe të pIasojnë plane e teori k0nspirative në lidhje me Kosovën. Mediat serbe vazhdojnë të spekuIojnë dhe a kuzojnë shqiptarët e Shqipërisë dhe Kosovësse duan të “p ushtojnë” dhe kontrolllojnë me f0rcë veriun e Kosovës. “Srbija Danas” shkruan se amerikanët, në bashkëpunim me e kstrem istët shqiptarë janë duke përgatitur… Continue reading Amerika Me Plane Të Mbshehta Ta Pushtojnë Veriun E Kosovës!

Kush po i ‘rrjedh’ informatat për aksionet policore në veri?

Policisë së Kosovës vazhdimisht po i rrjedhin informacionet për operacione në veri. Ishte vet ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, i cili më 25 dhjetor kishte deklaruar se në aksionin në Komunën e Zubin Potokut e ku janë kontrolluar tri lokacione të dyshimta për aktivitete të jashtëligjshme të minimit të kriptovalutave, ka dyshime se kanë rrjedh… Continue reading Kush po i ‘rrjedh’ informatat për aksionet policore në veri?

Haki Abazi po i del kunder Levizjes Vetevendosje sepse… – Ja per qfare behet fjale.

-Deputeti i VV-së, Haki Abazi, në një pos,tim të bërë në Facebook, ka treguar se që nga zgj,edhja e tij si deputet është hera e parë që nuk mer pjesë në seancën e Kuvendit të Kosovës.Abazi ka thënë se mos-pjesëmarrja e tij lidhet me disa pak,ën,aq,ësi të tij të cilat i ka transmetuar tek lidershipi… Continue reading Haki Abazi po i del kunder Levizjes Vetevendosje sepse… – Ja per qfare behet fjale.

Pamje nga vetaksidenti ku humbi jetën një 14-vjeçar

Në pasditen e sotme, në fshatin Sallagrazhdë të Suharekës ka ndodhur një vetaksident, ku ka humbur jetën një 14-vjeçar, shkruan Gazeta Sinjali. Zëdhënësi i Policisë në Prizren, Vesel Gashi i tha Sinjalit se veturën po e ngiste një fëmijë i moshës 14 vjeç. Sipas Gashit, shkak i aksidentit është mospërshtatja e shpejtësisë së automjetit me… Continue reading Pamje nga vetaksidenti ku humbi jetën një 14-vjeçar

Valon Syla për mërgimtarët: Ju thojsha që i pinë ka 4 redbulla në vend, po paska edhe asi që i pinë ka 30

Gazetari Valon Syla, ka reaguar në lidhje me rastin e mërgimtarit i cili u shtrua në emergjencë pasi konsumoi mbi 30 pije energjike Red Bull, natën e Vitit të Ri. Për Sylen e pritshme ka qenë të konsumohen 4, por jo edhe 30 të tilla. “Ju thojsha që i pinë ka 4 redbulla në vend.… Continue reading Valon Syla për mërgimtarët: Ju thojsha që i pinë ka 4 redbulla në vend, po paska edhe asi që i pinë ka 30

Ushtria me Snajper te reja te ardhur nga amerika

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, në intervistë në Pernime ka treguar se sa është e ,amratosur Kosova dhe Ushtria e saj. Ai ka thënë se FSK ka arritur të realizojë buxhetin 62 milionë euro gjatë vitit të kaluar. Për momentin ushtarët janë të amra,tosur me amrë sulmu3se, amrë individuale dhe ditët e fundit kemi arritur… Continue reading Ushtria me Snajper te reja te ardhur nga amerika

Ushtria do ta kete kete sistem amerikan

Komandanti i F0rcës së Sigurisë së Kosovës  ka bërë me dije se transformimi i kësaj frce po bëhet në koordinim me aleatët ndërkombëtarë. “Kemi prezantuar idenë tonë dhe planet tona. Kemi ndërtuar një plan afatgjatë në bashkëpunim me partnerët tanë. Ne kemi filluar bashkërisht me partnerët tanë të punojmë në këtë drejtim”, ka thënë Jashari.… Continue reading Ushtria do ta kete kete sistem amerikan

Arrestohen tre persona të dyshuar për veprën penale ‘’Grabitje

Ne Stacionin Policor është raportuar se në rrugën ‘Shote Galica’ persona të dyshuar kishin hyrë në shtëpinë mashkull/kosovar për t’ grabitur më pas ishin larguar. Lidhur me rastin janë ndërmarrë veprime të shpejta operativo-hetimore, mbi bazën e informacioneve të pranuara nga viktima njësitet policore menjëherë janë vënë në kërkim të të dyshuarve, si rezultat janë… Continue reading Arrestohen tre persona të dyshuar për veprën penale ‘’Grabitje

Shikojeni Stervitjet e radhes te ushtris se kosovess

Kemi përcjellë nga afër aktivitetet trajnuese të Regjimentit të Tretë të Këmbësorisë. Në vazhdën e vizitave në njësitë e FSK-së, Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj vizitoi sot Regjimentin e Tretë të Këmbësorisë të Komandës së Forcave Tokësore, me qëllim të informimit nga afër me të arriturat, zhvillimet, aktivitetet dhe sfidat e saj, pamjet e ushtrimeve… Continue reading Shikojeni Stervitjet e radhes te ushtris se kosovess

E FUNDIT/ Rrefim nga viti 1999 – E moshuara nga Hasi me lot ne sy: Kam strehuar Thaçin e Veselin, por pastaj serbia e beri kete gje ndaj meje(VIDEO)..

-Rrefim nga viti 1999 – E moshuara nga Hasi me lot ne sy: Kam strehuar Thaçin e Veselin, por pastaj serbia e beri kete gje ndaj meje.Nē njē shtēpi nē Kukēs, respektivisht nē Has, kanē fjetur e janē strehuar tre muaj Iufj,tētarēt dhe udhē,heqēsit e UÇK-sē, pēr,fshirē; Heroi Luan Haradinaj, Hashim Thaçin e Kadri Veselin.… Continue reading E FUNDIT/ Rrefim nga viti 1999 – E moshuara nga Hasi me lot ne sy: Kam strehuar Thaçin e Veselin, por pastaj serbia e beri kete gje ndaj meje(VIDEO)..