बुधबार १३ आश्विन २०७८

यी हुन् खुट्टाले विमान उडाउने संसारकै पहिलो र एकल महिला पाइलट
एजेन्सी- भनिन्छ गरेमा के सम्भव छैन ? मेहनत र कठीन परिश्रम गरे जे गर्न पनि सम्भव छ ।

आज हामी तपाईलाई यस्तै एउटा प्रेरक प्रसंगको बारेमा जानकारी दिनेछौँ । एक महिलाका दुई वटै हात छैनन् तर पति उनी विमान उडाउँछिन् ।
भन्दा तपाईंलाई विश्वास नलाग्न सक्छ, तर यो बास्तविकता हो ।

उनी खुट्टाको सहयोगमा विमान उडाउँछिन् । त्यति मात्रै होइन उनले गिनिज बुक अफ दि वर्ल्ड रेकर्डमा समेत नाम लेखाएकी छन् । उनी संसारकै एकल महिला हुन् । जसले विमान खुट्टाले उडाउँछिन् ।

उनको नाम रहेको जेसिका । उनीसँग संसारकै यस्तो लाइसेन्स छ । जो अन्य शारीरिक अशक्तता भएका मानिससँग छैन ।

३६ वर्षीया जेसिका आफ्नो खुट्टाको सहयोगले विमान चलाउँछ । उनले २२ वर्षको उमेर देखि विमान चलाउन थालेकी हुन् ।

उनले १४ वर्षबाट आफ्नो खुट्टाले काम गर्न थालेकी थिइन् । उनले हालसम्म २३ देशमा उडान भरेकी छन् ।

एजेन्सीको सहयोगमा

चिकित्सकले तीन दिनपछि मर्ने भनिएका कोरोना संक्रमित महिलालाई बचायो यो औषधिले

चिकित्सकले तीन दिनपछि मर्ने भनिएका कोरोना संक्रमित महिलालाई बचायो यो औषधिले
एजेन्सी । डाक्टरहरुले ३ दिन मात्रै बाँच्ने बताइएकी इङ्ल्याण्डकी एक कोरोना संक्रमित महिला प्रयोगात्मक औषधिबाट बाँच्न सफल भएकी छिन । गत नोभेम्बरमा कोरोना संक्रमित भएकी इङ्ग्ल्याण्डको शेफील्ड निवासी ४५ बर्षीया क्लेयर हेथ्रोनले प्रयोेगात्मक औषधिको प्रयोगबाट नयाँ जीवन पाएकी हुन ।

नर्दन जनरल अस्पतालको आईसियुमा कैयौं हप्तादेखि कोमामा रहेकी हेथ्रोनको स्वास्थ्यमा कुनै प्रगति आउन सकेको थिएन । उनलाई ३ डिसेम्बरका दिन डाक्टरहरुले अन्तिम उपाय स्वरुप एनाकीर्ना नामक औषधि दिएपछि स्वास्थ्यमा सुधार आएको थियो । यो औषधि अर्थराइटिसका विरामीको उपचारमा प्रयोग हुन्छ ।

८ डिसेम्बरदेखि नै हेथ्रोनको स्वास्थ्यमा सुधार देखियो । ११ डिसेम्बरका दिन उनी कोमाबाट ब्युँझिइन । क्लेयर हेथ्रोनको गम्भीर स्वास्थ्य अवस्थाका कारण उनको परिवारले बाँच्ने आशा त्यागिसकेका थिए । उनी होसमा आएपछि चिकित्सकलगायत क्लेयरको परिवारसमेत आश्चर्यमा पर्यो ।

हेथ्रोनकी १८ बर्षीया छोरी लेया हेथ्रोनले एनाकीर्ना नामक औषधिलाई जादुमयी औषधिको संज्ञा दिएकी छिन । बाँच्ने आस मारिसकेका उनकी आमा बाँचेपछि लेयाले यसलाई क्रिसमस र नयाँ बर्षको विशेष उपहार भनेकी छिन । शुरुवाती समयमा क्लेयरको परिवारले कोरोनालाई सामान्य रुपमा लिएका थिए ।

क्लेयरलाई अन्य कुनै रोग नभएका कारण पनि यसलाई सामान्य रुपमा लिएका हुन । उनको परिवारमा उनी बाहेक अरु कसैलाई पनि संक्रमण भएको थिएन । केयर टेकरको काम गर्दै आएकी क्लेयर हेथ्रोनको स्वास्थ्य अवस्था बिग्रंदै गएपछि उनलाई अस्पताल भर्ना गरिएको वेल्स अनलाइनले जनाएको छ ।

३०४ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया