बुधबार १३ आश्विन २०७८

काठमाण्डौ । ईश्वरी पोख्रेल । तीन सन्तानकी आमा । जस्को एक छोरा दुई छोरी छन् । घर पाँचथर । तर काठमाणडौ बस्दै आएको लामो समय भएको रहेछ । श्रीमानले छोडेका रहेछन् । उनका श्रीमानले एक पटक हैन पटक पटक छोड्दै र भेटिंदै अनि अब छोड्दिन भन्दै बाचा कसम खाँदै सन्तान जन्माउँदै र फेरी छोड्दै गरेका रहेछन् । यस्तो श्रीमानलाई पनि ईश्वरीले अहिलेसम्म सम्मान र प्रेम गरेको बताउँछिन् ।

ईश्वरीको भनाई अुनसार उनका श्रीमानले अर्कै केटी लिएर केटीसंगै काठमाण्डौमा नै फ्ल्याट लिएर बसेका रहेछन् । कतिसम्म भएको रहेछ भने तीन सन्तान जन्मिसकेपछि पनि श्रीमान फेरी पहिलाको जस्तै गरी घरपरिवार र छोराछोरीदेखि सम्पर्क बिहीन भए । लामो समयसम्म सम्पर्क बिहीन भएपछि ईश्वरीले श्रीमानको खोजी गर्न सकिनछिन् । तर एकदिन माक्स किन्नेबेलामा भने कान्छि छोरीले बाबालाई चिनेर घरमा ल्याएको उनले बताईन् । ईश्वरीको यो कुरा सुन्दा जो कोहीलाई पनि अचम्म लाग्न सक्छ । तर यो साँचो हो ।

घरमा श्रीमती र छोराछोरी हुँदाहँदै अर्कै केटीसंग लागेर आफ्ना सबै जिम्मेवारी बिर्सिएका ईश्वरी श्रीमानको यस्तो बानीले आजित भएकी छिन् । तरपनि उनले छोराछोरीलाई बाबुको माया र केयरको आवश्यकता परेको हुनाले बरु आफुले सौता बेर्होन तयार रहेको तर घर सम्झिएर फर्कन उनले श्रीमानलाई आग्रह गरेकी छिन् । कुनै पनि श्रीमतीले आफ्नो श्रीमान अरुसंग बोलेको त रुचाउँदैनन् भने सौता बेर्होने कुरा त मुटुमा ढुंगा राखेर बोलिने कुरा हो । ईश्वरीले पनि त्यही बोलेकी हुन् । भिडियोसहित

यो पनि पढ्नुहोस्

काठमाडौँ । मेथी भान्सामा नियमित प्रयोग हुने मसला हो । मेथीलाई बहुगुणी खाद्यपदार्थका रूपमा लिने गरिन्छ। यसलाई खाँदा स्वास्थ्यमा र प्रयोग गर्दा मुहार एवं कपालको सुन्दरता एवं चमक दिन्छ । मेथीका धेरै फाइदा छन्।

यसलाई कपाल सुन्दर र चम्किलो बनाउनको लागि पनि प्रयोग गर्न सकिन्छ । मेथीले चाया हटाउन पनि मद्दत गर्छ ।

कपाल झर्न रोक्छ
मेथीको दानामा कपाललाई मजबुत गर्ने क्षमता हुन्छ। यसमा प्रोटिन र निकोटिनिक एसिडको मात्रा उच्च हुन्छ, जसले हाम्रो शरीरलाई पनि ऊर्जा दिन्छ।

यसको पेस्ट बनाएर नरिवल वा जैतुनको तेल मिलाएर कपालमा लगाउँदा कपाल झर्न कम हुन्छ, साथै मुलायम र चम्किलो पनि देखिन्छ

मेथीको दानामा कपाललाई मजबुत गर्ने क्षमता हुन्छ। यसमा प्रोटिन र निकोटिनिक एसिडको मात्रा उच्च हुन्छ, जसले हाम्रो शरीरलाई पनि ऊर्जा दिन्छ।

चायाबाट मुक्ति
यदि तपाईंलाई चायाको समस्या छ भने मेथीतपाईं का लागि अचुक औषधि बन्छ। सामान्यतया सुक्खापनले चाया पर्ने गर्छ। टाउकाको छाला सुक्खा भयो भने कपाल पनि रुखो हुन्छ। जसले गर्दा सुन्दरता हराएर जान्छ।

त्यस्तो अवस्थामा मेथी सरल घरेलु उपाय हो। मेथीमा दही मिसाएर पेस्ट बनाउनुस् र यसलाई कपालको जरासम्म पुग्ने गरी लगाउनुस्।

अलिअलि मसाज गर्दा पनि राम्रो मानिन्छ । यसरी लगाएको करिब ३० मिनेटपछि सफासँग पखाल्नुहोस् । तपाईंको कपालमा भएको चाया सफा हुन्छ।

साथै छाला र कपाललाई पनि सुन्दर बनाउँछ। कम्तीमा महिनामा तीनपटक यो पद्दति अपनाउनुभयो भने चायाबाट हुने समस्याबाट मुक्ति पाउनुहुन्छ।

५४२ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया