शुक्रबार ०१ आश्विन २०७८

काठमाडौं । कोरोना महामारीको समयमा जारी लकडाउनका कारण धेरै जसो मानिसहरु घरहरुमा बन्द थिए । यो बीचमा भारतमा एक अनौठो अध्ययनको खुलासा भएको छ । लकडाउनको समयमा भारतीयहरू रातको भन्दा दिनमा बढी बच्चा जन्माउन रोक्ने औषधि र साधन किनेको खुलेको छ । उही समयमा रोलिङ्ग पेपरको खरीदमा पनि वृद्धि भएको छ ।

यो डुन्जो एपको रिपोर्टमा यस्तो खुलासा गरिएको छ । डुन्जो एपको माध्यमबाट, दिन भन्दा रातमा तीन गुणा धेरै खरीद गरिएको खुलेको छ । हैदराबादमा मात्रै ६ गुणा वृद्धि देखिएको छ । चेन्नईमा ५ गुणा, जयपुरमा चार गुणा बढी मानिसहरूले दिनमा बढी ति सामाग्रीहरु किनेका छन् । दिल्ली र मुम्बईमा ३ गुणा बढी आङ्कडा पनि रेकर्ड गरिएको छ ।

टाइम्स अफ इण्डियाको रिपोर्ट अनुसार, बेङ्गलुरुका नागरिकहरूले छिमेकी चेन्नईबाट २२ गुणा बढी रोलिङ्ग पेपरको माग गरेका छन् । यो विशेष कागज चुरोट बनाउन प्रयोग गरिन्छ । प्रयोगकर्ताहरूले तिनीहरूको भोक मेटाउन एप पनि प्रयोग गरेका छन् । त्यस्तै, मानिसहरूले बेङ्गलोरमा चिकन बिरयानी सबैभन्दा धेरै माग गरिएको परिकारमा परेको छ ।

दाल खिचडीलाई मुम्बईका मानिसहरूले मन पराएका छन् । उही समयमा, इडलीको माग चेन्नईमा उच्च क्रम रहेको थियो । गुरुग्रामको बारेमा कुरा गर्दै, यहाँ व्यक्तिहरूले धेरै आलू–टिक्की बर्गरको माग गरेका थिए । मग्गीको मुम्बईको तुलनामा पुणेमा उच्च माग देखिएको छ । दिल्ली, चेन्नई र जयपुरले चियाको तुलनामा कफी माग गरेका थिए ।

कोरोना महामारीले यसको प्रयोगकर्ताहरूको कल्याणमा राष्ट्रको समग्र ध्यान केन्द्रित गर्यो । व्यक्तिहरूले दैनिक खानाको लागि स्वस्थ विकल्पहरूको लागि छनौट गरेको बताइएको छ । हैदराबाद, चेन्नई, बेङ्गलुरु र मुम्बईका मानिसहरूले चिनीभन्दा बढी गुड किनेका छन् ।

व्यक्तिहरूले पनि उनीहरूको घरपालुवा जनावरहरूको आवश्यकताको ख्याल राख्न यस अनुप्रयोगको प्रयोग गर्यो । गुडगाउँ यस कुरामा शीर्षमा रहेको छ । बेङ्गलुरु, पुणे, चेन्नई र हैदराबादमा क्याट फुडको माग बढी थियो । यस वर्ष मानिसहरूले पढ्ने बानी पनि बसालेको बताइएको छ ।

आटाको रोटी खाँदा हुने फाइदा थाहा पाउनुहोस्

प्रायः होटलमा पाक्ने पिठोजन्य खाद्य पदार्थ मैदाबाट बन्दछ । प्याकेट बन्द खाद्य पदार्थमा पनि मैदाको प्रयोग हुने गर्दछ । मैदा हाम्रो स्वास्थ्यकालागी अस्वस्थ्यकर हुन्छ । त्यसैले आटा वा गहुको चोकरयुक्त पिठोको रोटी खानु उत्तम हुन्छ । चोकरयुक्त आटा सेवन गर्दा के लाभ हुन्छ त ?

१. यसको सेवनले कब्जियतको समस्याबाट समेत छुटकारा दिलाउँछ ।

२. चोकरयुक्त आटा फाइबरले भरपुर हुने भएकाले यसको सेवनले पाचन सम्बन्धी कुनैपनि समस्या हटाउन सक्छ ।

३. चोकरयुक्त आटाको सेवनले टिबीजस्ता खतरनाक रोगबाट लड्ने क्षमता विकास हुन्छ ।

४. चोकरयुक्त आटाको सेवनले रगतमा इम्यूनोग्लोब्यूलीन्सको मात्रा बढाउँछ । यो शरीरको रोग प्रतिरोधात्मक क्षमता बढाउन समेत उपयोगी हुन्छ ।

५. पाइल्सको समस्या भएकाहरुले चोकरयुक्त आटाको सेवन गर्नु अत्यन्त राम्रो हुन्छ । यसले आन्द्रा तथा मलाशयको क्यान्सर हुनबाट बचाउँछ । चोकरयुक्त आटाले पेट सफा राख्दछ ।

६. चोकरयुक्त आटाको सेवनले कोलेस्ट्रोल कम गर्ने, मोटोपनको समस्या र हृदयरोगमा समेत लाभ पुर्याउँछ ।

८४१ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया