शुक्रबार ०१ आश्विन २०७८

मध्यरात चिसोले रुदै लगलग काप्दै भेटीइन यी आमा,ओढ़ने केहि छैन,सहारा दिने कोही छैन,अबस्था यस्तो छ-भिडियो हेर्नुहोस

यो पनि पढ्नुहोस्

काठमाडौं, पुष । कोभिड १९ ले विश्वभर आ’तंक मच्चाइरहदा बेलायतमा देखिएको कोरोना भाइरसको नयाँ स्वरुपलाई लिएर पुनः विश्वभर चि न्ता बढेको छ ।बेलायतमा देखिएको कोरोनाको नयाँ स्वरुपलाई बेलायतभित्रै रोक्ने विश्व समुदायको प्रयास असफल बन्दा नेपालमा पनि त्यस्को बाछिट्टा देखिएको भन्दै सतर्कता अपनाउन थालिएको छ ।

बेलायतबाट नेपाल प्रवेश गरेका २ सय ३५ जना नागरिक माथि गरिएका परीक्षणमा ५ जनामा कोरोना पुष्टि भएको छ । तर उनीहरुमा देखिएको कोरोना बेलायतमा देखापरेको ख तरनाक स्वरुपको कोरोना हो या होइन भन्ने पुष्टि भने भइसकेको छैन ।

नेपालमा बेलायतमा जस्तै नयाँ कोरोना भाइरसको स्वरुप हो या होइन भनेर छुट्याउने जिन सिक्युङसिङ प्रविधि नभएको कारण संक्रमितको नमूना हङकङ पठाउने तयारी गरेको स्वास्थ्य मन्त्रालयको विशेष स्रोतले जानकारी दिएको छ ।

कोरोना नियन्त्रण र रोकथामका लागि सरकारले गठन गरेको कोभिड १९ संकट व्यवस्थापन केन्द्र निर्देशक समिति सीसीएमसीको गत पुष ७ गते बसेको बैठकले बेलायतबाट आउने र बेलायत हुँदै आउने यात्रुलाई नेपाल प्रवेशमा रोक लगाउने निर्णय गरेपनि कसरी २ सय ३५ नागरिक प्र तिबन्धित मार्गबाट कसरी नेपाल प्रवेश गर्ने भन्ने प्रश्न पनि उठेको छ ।**भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला **

संसारभर फैलिएको कोरोना भन्दा बेलायतमा भेटिएको नयाँ भेरिएन्ट ७० प्रतिशत बढी सं क्रामक भएको पुष्टि भइसकेको छ ।बेलायतमा एकै दिन ७ सयको ज्यान लिएको यो नयाँ प्रजातिको कोरोना अहिले युरोपका दर्जन बढी मुलुक र एसियाको जापान, दक्षिण कोरिया र भारतमा फेला परिसकेको छ ।

भारतमा बेलायतबाट नोभेम्बर अन्तिम यता फर्किएका ३३ हजारमा गरिएको परीक्षणमा १ सय १५ जनामा कोरोना पोजेटिभ देखिदा ६ जनामा बेलायतमा देखिएको नयाँ प्रकारको कडा भाइरस भएको पुष्टि भएको छ । यही कारण पनि नेपालले थप स तर्कता अपनाउनु पर्ने अवस्था आएको छ ।

सेप्टेम्बर अन्तिमदेखि बेलायतमा देखा परेको यो कोरोनाको कारण पुनः एकपटक विश्व समुदाय स शंकित बनेको छ । नेपालमा गत बर्षको चैत महिनामा कोरोना संक्रमित फ्रान्सबाट नै आएको पुष्टि भएपछि मुलुकमा कठोर ल कडाउन घोषणा गरिएको थियो ।

आज २०७७ पुस १८ गते शनिबारको राशिफल

मेष

बोलीको प्रभाव पनि बढ्नेछ । यात्रामा सावधानी अपनाउनु पर्नेछ ।रिसलाई बसमा राख्नु बुद्धिमतापूर्ण हुनेछ । आँटेको र ताकेको कार्य पुरा होला ।

बृष

काममा सफलता मिल्नेछ । आर्थिक पक्ष सफल रहनेछ । पारिवारिक सद्भाव रहनेछ । कूटनीतिक नियोगको सहयोग मिल्ला । साथिभाईको सहयोग मिल्नेछ । प्रेममा सफलता प्राप्त हुनेछ। धार्मिक कार्यमा रूची बढ्नेछ ।

मिथुन

लामो समयपछि पूर्ववत जिम्मेवारीमा फर्कनु हुनेछ । साथिभाइले तपाईँको कामको तारिफ गर्नेछन् । अग्रजको साथ सहयोग रहँदा मन हर्षित हुनेछ । सत्रु पक्ष पाखा लाग्ने छन् । बोलीको भरमा कार्य सम्पादन हुनेछ । नयाँ व्यक्तिसँगको सम्बन्ध विस्तार हुँदै जानेछ । शैक्षिक क्षेत्र सफल रहला ।

कर्कट

लामो समयदेखि अधुरो रहेको धार्मिक कर्म पूरा हुने योग छ । आर्थिक पक्ष सुदृढ बन्नेछ । घरमा अतिथिको आगमन हुन सक्छ । छोटो यात्राको योग छ । आफन्तसँगको भेटले मन प्रफुल्ल हुनेछ । नयाँ अवसर प्राप्त हुनेछ । काम देखाएर अरूलाई प्रभावित पार्न सक्नु हुनेछ ।

सिंह

अधिकार प्राप्तीका लागि संघर्ष गर्नु पर्ला । स्वास्थ्य समस्या बल्झिन सक्छ । पढाइमा राम्रै प्रगति हुनेछ । आफन्तबाट टाढिनु पर्न सक्छ । आफ्ना योजना गोप्य राखेर गरेको काममा सफलता मिल्ला । निर्णय लिनुअघि अग्रजको सल्लाह लिनु उपयुक्त हुनेछ ।

कन्या

पारिवारिक वातावरण तपाईंको अनुकूल छैन । खर्च अनुरूपको आम्दानी नहुँदा आर्थिक पक्ष कमजोर रहनेछ । बेसुरमा दिइएको वचनले अप्ठ्यारो पर्नेछ। प्रेममा खटपट हुन सक्छ । नजिकको मित्रबाट पनि धोका हुन सक्छ । पितासँगको सम्बन्ध सुधार हुनेछ ।

तुला

मानसम्मानको योग छ । सामाजिक ख्याति बढ्नेछ । अध्ययनका लागि भ्रमणको मौका जुट्न सक्छ । व्यापारमा सामान्य फाइदा भए पनि पशुपालन र कृषि क्षेत्रबाट राम्रो लाभ हुनेछ । रोकिएका काम बन्नाले नयाँ कामतर्फ अग्रसर भइनेछ। बौद्धिक प्रतिस्पर्धामा सफलता हात पर्ला । छातीसम्बन्धी समस्या देखिन सक्छ ।

बृश्चिक

शत्रु पराजित हुनेछन् । शैक्षिक क्षेत्रमा सफलता मिल्नेछ । समाजसेवामा मन लाग्नेछ । बन्धु–बान्धवबाट सहयोग पनि मिल्नेछ । आर्थिक पक्ष कमजोर रहनेछ । सरकारी निकायको भय रहला । चोटपटकको भय पनि रहेकाले साबधानी रहनु होला । शुभ समाचार सुन्न पाइनेछ ।

धनु

कला र गलाको प्रभाव बढ्नेछ । अग्रजको सद्भाव रहनेछ । राजनीतिक तथा पेशागत क्षेत्रमा पदोन्नतीको योग छ । खर्च बढ्नाले आर्थिक पक्षले सताउन सक्छ । सन्तान सुखको योग छ ।

मकर

धार्मिक यात्राको योग छ । अधुरा कामले पूर्णता पाउन सक्छ । पेटसम्बन्धी समस्या हुन सक्ने छ । मिष्ठान्न भोजनको अवसर मिल्नेछ । घरमा अतिथिको आगमन हुन सक्छ । प्रेमी प्रेमिकाबीच कशिलो सम्बन्ध बन्नेछ । शैक्षिक क्षेत्र मध्यम नै रहनेछ ।

कुम्भ

सम्पूर्ण उद्यम र परिश्रमको राम्रो प्रतिफल प्राप्त हुनेछ । दाम, इनाम र प्रतिष्ठा कमाउने बेला छ। विशिष्ट व्यक्ति भेट्ने अवसर जुट्नेछ। आँफूभन्दा वरिष्ठ व्यक्तित्वको साथ सहयोग रहनेछ । प्रेम सम्बन्ध सुमधुर बन्नेछ । अध्ययन अध्यापनमा सफलता मिल्ला । दाजुभाइसँगको सम्बन्ध राम्रो बन्नेछ । अचल सम्पत्ती हात पार्ने योग छ ।

मीन

आम्दानीका नयाँ स्रोतहरू पत्ता लाग्नेछन् । मन उत्ताउल हुन सक्छ । अध्ययन अध्यापनमा सफलता प्राप्त हुनेछ । सरसामान हराउन सक्ने भएकाले साबधानी अपनाउनु होला । स्वास्थ्य सुधारोन्मुख हुँदै जानेछ ।

२७५ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया