शुक्रबार ०१ आश्विन २०७८

काठमाडौ । रौतहट जिल्लाको बलान बिहुल गा.पा. वडा नं. ०६ रौतहटमा दुनियाँ सबै चकित हुने घ’टना भएको छ । त्यहाँ रहेको श्री रौतहट ठाकुर बाबा (बड्कि) पोखरीमा एउटा अदभुत घ’टना भएको छ । त्यसै गाउँको एउटी १४ वर्षकी बालिका बड्की पोखरीको पानीमा कमलको फुल टिप्न जाँदा डु’ब्न पुगिन् ।

उनी डु’बेको ७ घण्टापछि बल्ल फेला परिन् । तर दुनियाँ चकित हुने दृष्य देखियो । उनी ७ घण्टापछि जि’उदै पोखरीबाट बाहिर निस्किइन् । वरिपरि खोजी र उद्धारमा खटिएका सबै मानिस चकित बने । उनीहरुले लगातार ७ घण्टा खोज्दा समेत पोखरीमा उनी भेटिइन् ।

पोखरीको गहिराई निक्कै भएका कारण कतै द’विएको भन्दै आशा नै ह’राएको थियो । तर सयौ स्थानीयकै आँखा अगाडी उनी पोखरीबाट नै बाहिर निस्किइन् । डु’बेको र क’राएको देख्नेहरुपनि छन् । यो घ’टनाले अहिले त्यहाँ चमत्कार भएको आभास भएको छ । यसै घ’टनालाई माननिय गोबिन्द न्यौपाने र गा.पा. अध्यक्ष दयान्न्द गोईत पनि पुग्नु भएको थियो ।

वडा नं. ०६ का अध्यक्ष सुर्य कुमार दास यो घ’टनाको प्रत्यक्षदर्शी हुनुहुन्छ । उहाँले यो सबै बेलिविस्तार लगाउँनुभयो । उनी पोखरीमा यही भदौ ११ गते साँझ ५ बजे डु’बेकी थिइन् । रातभरीसम्म खोजी चल्यो । उनी राति १२ बजेपछि त्यही पोखरीबाट बाहिर निस्किइन् । उनको शरीर पुरै भिजेको थियो । हिलोले ढा’केको थियो ।

यो पनि पढ्नुहोस्

त्यसैगारी कपाल लामो बनाउन जसलाई पनि मन पर्छ । हरेक युवतीहरु कपाल लामो बनाउने सौन्दर्य प्रशाधनको खोजीमा भौतारिइरहेका हुन्छन् । तर, घरैमा सर्वसुलभ प्याज कपालको सुन्दरताका लागि उपयोगी हुन्छ भन्ने कमैलाई थाहा होला । प्याज कपाल झर्ने र दुई मुखे कपालका लागि उपयोगी हुन्छ । प्याजमा रहेको सल्फरले कपालको जरालाई पोषण दिन्छ, जसले कपालको विकासका लागि मद्दत पुग्छ ।

प्याजमा भएको एन्टी ब्याक्टेरियल गुणका कारण यसको रस कपालमा लगाउनाले झर्ने समस्या हट्छ । यदि तपाईं कपाललाई चमकदार, स्वस्थ र लामो बनाउन चाहनुहुन्छ भने प्याजको रसबाट बनेको हेयरप्याक प्रयोग गर्न सकिन्छ । त्यसैले सजिलै घरमा बनाउन सकिने प्याजको हेयरप्याकको बारेका जानौं :

प्याजको रस : प्याजको रस निकालेर टाउको छालामा लगाएर २५–३० मिनेट त्यत्तिकै छाडिदिनुहोस् । कपालले सोसोस् भन्नका लागि टाउकोलाई तौलियाले छोप्नुहोस् । त्यसपछि सेम्पोले कपाल राम्ररी धुनुहोस् ।

प्याजका साथ बियर : बियरले कपाललाई प्राकृतिक रुपमा चमकदार बनाउँछ । प्याजको रसलाई बियरमा मिसाएर लगाउनाले कपाल बढ्नुका साथै यसले कण्डिसनरको पनि काम गर्छ । कपाल लामो बनाउनु छ भने यो उपायलाई सातामा दुईपटक प्रयोग गर्नुहोस् ।

प्याज र नरिवलको तेल : नरिवलको तेलका साथ प्याजको रसलाई मिसाएर लगाउनाले कपालको विकासमा मद्दत गर्छ र कपाललाई पोषण पनि दिन्छ । प्याजको रसलाई तेलका साथ मिसाएर कपाल मसाज गर्नुहोस् । फेरि एक तौलियाले छोप्नुहोस् । यसबाट टाउकाको मृत कोशिकालाई हटाउन मद्दत गर्छ । जसबाट कपाल बढ्छ ।

प्याजका साथ मह : कपालको विकासका लागि यो निकै प्रभावकारी घरेलु उपाय हो । यसका लागि प्याजको पेष्ट बनाएर त्यसमा केही थोपा मह मिलाउनुहोस् । यो पेष्टलाई कपाल कम भएको भागमा लगाउनुहोस् ।

प्याजका साथ कागती : कागती र प्याजको रसको प्रयोगले कपालको विकासमा मद्दत गर्छ । कागतीको रसले टाउकाको छाला अर्थात् स्काल्पलाई सफा गर्न मद्दत गर्नुका साथै कपाल झर्न पनि रोक्छ।

प्याज र अण्डाको सेतो भाग : अण्डा कपालका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ । लामो कपाल बनाउन चाहनेहरुका लागि प्याज र अण्डाबाट बनेको हेयरप्याक निकै लाभकारी हुन्छ । यो प्याक बनाउनका लागि प्याजको रसमा अण्डाको सेतो भाग मिसाउनुहोस् ।

यसलाई आधा घण्टासम्म कपालमा लगाएर शेम्पु लगाएर नुहानुहोस् । प्याजको रसबाट बनेको हेयरप्याकको प्रयोगले सजिलै कपाल लामो र चमकदार बनाउछ । साथै, कपाल झर्ने समस्या पनि कम हुन्छ । तर, याद गर्नुहोस् एकपटकमा एउटा उपाय मात्र प्रयोग गर्नुहोस् ।

४०७ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया