बुधबार १३ आश्विन २०७८

काठमाण्डौ । हामीले हाम्रो समाजमा देख्दै आएको र सुन्दै पनि आएको कुरा हो कि विशेषगरी दुख्खमा श्रीमानले भन्दा श्रमितीले श्रीमानको साथ छोड्दैनन् । श्रीमानको केयर गर्छन् । श्रीमानलाई आमाले जस्तै माया र ममताले उनीहरुको दुख्खमा सारथी भएर उभिन्छन् । एकाध बाहेक प्राय श्रीमतीले नै श्रीमानको केयर गर्ने गर्दछन् । यस्तो हामीले सानैबाट देख्दै र सुन्दै आईरहेकै कुरा हो । तर एउटा यस्तो श्रीमान छन् जस्ले आफ्नी श्रीमतीको यसतो केयर गरिरहेका छन् कि देख्ने र सुन्ने सबै दंग नै छन् ।

उनले आफ्नी श्रीमतीलाई सधैं खाना पकाएर खुवाउँछन् । श्रीमतीलाई मन पर्ने कुरा बजारबाट किनेर ल्याईदिएर उनलाई खुशी बनाउँछन् । श्रीमतीको मन पर्ने खाना बनाएर उनले सधैं खुवाउँछन् । यो उनले मन लाग्दाको समयमा हैन दैनिक गरि नै रहन्छन् । यसो गर्दा उनी खुशी त हुन्छन् तर यो उनको बाध्यता भएको हुनाले उनी दुखी पनि छन् । उनको बाध्यता यस कारणले बनेको छ कि उनकी श्रीमतीले खाना पकाउन सकदैनन् । न त बजार गएर आफुलाई चाहिएको सामान नै किनेर ल्याउन सक्छिन् ।

दिनदिनैको खाना श्रीमानले पकाएर खानु उनको रहर नभई बाध्यता हो । किनकी उनको तौल १ सय ४० केजीको छ । त्यसैले उनी बसेको ठाउँबाट उठ्न सक्दिनन् । न त आफु खुशी बस्न नै सक्छिन् । श्रीमतीको यो मोटो पनकै कारण उनका श्रीमानले घरको सबै काम गर्ने गर्दछन् । यस्तो मोटी श्रीमतीलाई आफुले धेरै माया गर्ने बताउँछन् उनी । उनी भन्छन्,‘मरो बिहे गर्नु पुर्व मेरो धेरै नै केटी साथीहरु थिए । तर मलाई उनी नै मन पर्यो । मेरो मनले उनको मोटोपनलाई देखेन । केवल उनको मिठो बोली र नरिसाउने बानीले नै म उनीमा फिदा भएँ ।’

श्रीमानको यस्तो कुरा सुनेर छेउँमा बसेकी उनकी श्रीमती भने मुस्कुराई मात्र रहन्छिन् । अनि उनी पनि भन्छिन्,‘मलाई उहाँले माया गर्छु भन्दा साँच्चै गर्नु हुन्छ र ? म त यस्ती मोटी छु भनेकी थिएँ । अनि उहाँले मलाई तिम्रो मोटोपनसंग नै प्रेम छ भन्नु हुन्थ्यो । उहाँको यस्तै यस्तै कुरामा विश्वास लाग्न थाल्यो । आजपनि त्यही विश्वास जस्ताको त्यस्तै नै पाई रहेकी छु ।’ आफ्नो मोटोपनको पनि वास्ता नगरी साँचो माया गरेको श्रीमान पाएकोमा उनी आफुलाई निकै नै भाग्यमानी ठान्दछिन् ।

मोटोपन घटाउने प्रयासमा रहेकी उनी केही आर्थिक अभावका कारण निरन्तर डक्टरहरुको परामर्श गर्न नसकेको बताउँछिन् । यो जोडीले रमाईलो पनि उत्तिकै गर्ने रहेछन् । रमाईलो गर्ने कुरा गर्दा उनका श्रीमान भन्छन्,‘यिनलाई मन परेको तरकारी पकाई दिनु पर्छ दुई कुक्कर भात पकाउनु पर्छ ।’ श्रीमानको यो कुरा सुनेर उनी हाँसी मात्र रहन्छिन् । श्रीमान भने अझैं जिस्कंदै भन्छन्,‘राती त कहिलेकाहीँ डर पनि लाग्ने गर्छ कि म सुतेको बेला च्यापि दिईन् भने म त ठाउँको ठाउँमै मर्छु नि ।’

यसरी श्रीमानले आफ्नो मोटो पनको विषयलाई लिएर ठट्टा गर्दा पनि उनी मुस्कुराई मात्र रहन्छिन् । उनको यही बानीमा मोहित भएका उनका श्रीमानले अरुले जे जे भनेपनि आफुलाई आफ्नो श्रीमती निकै प्यारो लाग्ने र कहिल्यै पनि बोझ भएकी छन् भन्ने महसुस नै नभएको बताउँछन् । उनी चाहान्छन् श्रीमतीसंगै खेल्न, हिंड्न, र संगसंगै रमाईलो गर्न । यो उनको ईच्छा हो । यसो भनि रहंदा उनी तुर्लुक्कै रुँछन् पनि । भिडियोसहित

नयाँ प्रजातिको कोरोनाका कारण यूएईले थप्यो एक महिना भिसाको म्याद

दोहा– नयाँ प्रजातिको कोरोना संक्रमण फैलिएको भन्दै विभिन्न देशहरुले हवाई उडानमा प्रतिबन्ध लगाएको कारण समस्यामा परेका पर्यटकहरुका लागि संयुक्त अरब इमिरेट्स (यूएई)ले भिसाको म्याद एक महिना थप गरेको छ ।

यूएईका प्रधानमन्त्री शेह मोहम्मद बिन राशिद अल मखतुमले प्रतिबन्धको कारण समस्यामा परेका पर्यटकहरुका लागि विना कुनै शूल्क पर्यटक भिसाको म्याद एक महिना थप गर्न निर्देशन दिएको प्रधानमन्त्रीलाई उदृत गर्दै गल्फ न्युजले जनाएको छ ।

बेलायतमा देखापरेको नयाँ प्रजातिको कोरोना संक्रमण फैलिन थालेपछि अहिले विभिन्न मुलुकले हवाई उडानमा प्रतिबन्ध लगाइरहेका छन्।

यूएई सरकारको यो निर्णयसँगै भिजिट भिसामा रहेका नेपालीसहित अन्य बिदेशी नागरिकले एक महिना बिना जरिवाना यूएईमा बस्ने पाउने भएका छन् ।

यो समाचार तयार पार्दासम्म यूएईमा कोरोना सङ्क्रमित हुनेको सङ्ख्य २ लाख ४ हजार ३६९ पुगेको छ । उपचारपछि निको हुनेको संख्या १ लाख ८१ हजार ४ सय पुगेको छ भने संक्रमणबाट मृत्यु हुनेको सङ्ख्य ६६२ जना रहेको यूएईको स्वास्थ्य मन्त्रालयले जनाएको छ ।

३०८ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया