बुधबार १३ आश्विन २०७८

साउदी अरेबियाको दमाममा इन्दिरा बस्नेत (राई ) नाम गरेकी महिलाले आ’त्मह’त्या गरेकी छिन् । इन्दिराले होस्टेलको छ्तमा गई झु’न्डिर आ’त्मह’त्या गरेकी हुन् । उनी दमामस्थित (sraco) सराको कम्पनीमा झन्डै २ वर्षदेखि कार्यरत थिइन् । शुक्रबार बिहान् कपडा टिप्न जाँदा मृ’तक राई झु’न्डिएको अवस्थामा भेटिएको सोही कम्पनीमा कार्यरत एक महिलाले नाम नलेख्ने सर्तमा जानकारी दिइन् । उनकी अनुसार आ’त्मह’त्या गरेकी इन्दिरा भोजपुर टेम्केमैयुङ-२, छिनामखुकी हुन् । आ’त्मह’त्या गरेकी राई नागरिकता अनुसार ३० वर्षकी थिइन् ।

राई थरका पुरुषसँग विवाह गरेकी मृ’त इन्दिरा एक छोरीकी आमा हुन् । उनकी आफन्तका अनुसार इन्दिराले श्रीमानसँग सम्ब’न्धवि’च्छेद गरेकी थिइन् । आ’त्मह’त्या गरेकी इन्दिराकी दिदी (ठुली आमाकी छोरी) सुनिता राई भन्छिन् ‘ केही हप्ताअघि मात्रै बहिनीले सम्ब’न्धविच्छे’दको कागजपत्र ल्याएर राख्नु भनेकी थिइन् , आज बहिनीले आ’त्मह’त्या गरेको खबर पायो हामी स्त’ब्ध छौं ।’

दिदी सुनिताले थपिन् ‘ भोजपुरमा बहिनीकी आमा, मेरी सानीआमा बहिनीको मृ’त्युको वि’योगमा बि’क्षिप्त भएकी छिन् ।’ दिदी सुनिता भन्छिन् ‘ सानीआमाको छोराहरू भन्नुहुन्छ, बहिनी गु’माए हामीले यति ता’ल हो भने आमा पनि गु’माउन सक्छ, जे भयो राम्रो भएन अब बहिनी श’व नेपाल ल्याउन पह’ल गरौं, दूतावास र मेनपावरतिर गु’हारौं ‘ दिदी सुनिताले साउदीमा भएका दूता’वास लगायत विभिन्न संघसंस्थाहरुलाई बहिनीको श’व नेपाल पठाउन सहयोग गर्न आग्रह गरेकी छिन् ।

इन्दिरा झु’न्डिएको अवस्था रहेका बेला कानमा एयर’फोन र मोबाइल भुइँमा झ’रेको छ । इन्दिराले आ’त्मह’त्या गर्नुअघि कसैसँग कुरा गरिरहेका श’व देख्नेहरुको अनुमान छ । नाम उल्लेख नगर्ने सर्तमा मेरो मुटु भनेर सेभ भएको नम्बरबाट मोबाइलमा कल आइरहेको बताइन् । मोबाइल पुलिसले अनुस’न्धानका लागि लगिएको प्रत्यक्षदर्शीहरुको भनाइ छ ।

सराकको कम्पनीका फोरमेन गांग राई भन्छिन् ‘ बिहीवार राती सबै मिलेर म:म खाए, रात ढ’लिसकेको हुनाले म सुत्न गए, बिहानपखा इन्दिराले आ’त्मह’त्या गरेको थाहा पाए ।’ फोरम्यान राई थप्छिन् ,’ कुनै पीर चि’न्ता नगर्ने इन्दिराले आ’त्मह’त्या गरेकी भनेर अझै विश्वास लागेको छैन, फेरि पनि स’त्य स्वीकार्नु बाहेक वि’कल्प छैन, उनले आ’त्मह’त्या गरेर ग’लत गरिन् ।’

इन्दिराले आ’त्मह’त्या गरेको स्थानीय प्रहरीले जानकारी दिएको दूतावासका प्रथम सचिव ऋषिराज आचार्यले जानकारी दिए । उनका अनुसार श’व नेपाल पठाउन दूतावासले प्रक्रिया थालिसकेको छ । त्यसैगरी दूतावासकी महिला सचिव तारा गौतम(खनाल)ले आ’त्मह’त्या गरेको भन्ने जानकारी पाउने बितिकै इन्दिराको रूममेट प्रवीना तामाङ र देबु कवरसँग सम्पर्क गरेको बताइन् । नवराज तामाङ/ सैलुङअनलाइन

READ MORE,

आज श्री शाके १९४२ बि.स.२०७७ साल पौष १५ गते बुधबार इश्वी सन २०२० डिसेम्बर ३० तारीख मार्गशीर्ष शुक्लपक्ष पूर्णिमा तिथी पश्चात प्रतिपदा तिथी आद्र्रा नक्षत्र ब्रह्मा योग बालव करण चन्द्रमां मिथुन राशिमा आनन्दादि योगमा मुशल योग प्रमादीनाम संवत्सर सुर्य दक्षिणायन हेमन्त ऋतु धान्यपूर्णिमा, धान्यपर्वतदान, गैडुपूजा, उधौलीपर्व, धनेश्वरमेला, रानिकोट श्रीबागभैरवपर्व, भं.पू. अनन्तलिङ्गेश्वरमेला , चम्पादेवीमेला, (योमरीपून्हि,थिलापून्हि) (ज्यो.प.सरोज घिमिरे)

मेष राशि (चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो, अ) अगाडि सारेका व्यक्तीद्वारा सम्पादित कार्यहरु बिफल हुनेछन । कठिनाइजनक यात्राको योग रहेको छ । आटेका कार्यमा कडा परिश्रम गर्नुपर्नेछ । मित्रजनसँगको अधिक निकटताको कारण भाग्योदयमा बाधा उत्पन्न हुनेछ । तपाईको मेहेनतको फल अनायासै अरुलाई मिल्ने छ । गरिरहेको काममा सामान्य झन्जट सहनु पर्ला ।

बृष राशि (इ, उ, ए, ओ, बा, बि, बु, बे, बो) निरन्तर भइरहेका कार्यबाट बिषेस लाभ लिन सकिनेछ । अर्काको खुसिको लागी अनावश्यक पश्रिम खर्चीनुपर्नेछ । सोचेको भन्दा बढिमात्रामा खर्च हुनाले मानसिक चिन्ताले सताउन सक्छ । सामान्य चोटपटकको सामना गर्नु पर्न सक्छ । कार्य सम्पादनमा अरुको दबाबको अनुभब हुन सक्नेछ ।

मीथुन राशि (का, कि, कु, घ, ङ, छ, के, को, ह) अरुको बिश्वास गर्नाले दाम्पत्य जिवनमा खटपट उत्पन्न हुनेछ । अधीक आत्मविश्वासको कारण बन्न लागेका कार्यहरु बिफल हुनेछन । मान्यजनको स्वास्थ्यमा नकारात्मक असर देखा पर्नेछ । कार्य सम्पादनमा लगाईएको लगनसीलताको राम्रो कदर हुनाले मन प्रशन्न रहनेछ । अध्यन अध्यापनमा समय उत्तम रहेकोछ ।

कर्कट राशि (हि, हु, हे, हो, डा, डि, डु, डे, डो) टाढाको मित्रसँग अप्रत्यासित मिलन हुनेछ । सामुहिक कार्यमा खर्च हुनाले मनमा प्रशन्नता छाउनेछ । हतारमा गरिएको निर्णयको कारण दाम्पत्य जिवनमा खटपट उत्पन्न हुनेछ । बोल्दा बिचार पुर्याउनु होला । प्रतिश्पर्दीहरु कमजोर रहनाले तपाइलाइ कार्यक्षेत्र सहज बन्नेछ । स्वास्थ सम्बन्धि सामान्य असर भोग्नु पर्ला ।

सिंह राशि (मा, मि, मु, मे, मो, टा, टि, टु, टे) खोज तथा अनुसन्धानमुलक क्षेत्रमा बौदिकताका् खर्च हुनेछ । बाकपटुताको कारण कुरा काट्नेहरु चुप भइ प्रशंसा गर्न थाल्नेछन । पठन पाठन सफल रहनाले बौदिकताको सर्वत्र कदर हुनेछ । प्रतिस्पर्दीहरु कमजोर रहनेछन । आम्दानि क्षेत्र भने मध्यम रहेको छ । जटिल कार्यहरु सम्पादन गर्न उत्तम समय रहेकोछ ।

कन्या राशि (टो, प, पि, पु, ष, ण, ठ, पे, पो) मनमा चन्चलता बढ्नाले निर्णय लिने क्षमतामा ह्राँस आउनेछन । सफल कार्यसम्पादनको लागी कडा परिश्रम गर्नु परे तापनि कार्य सफलताले मनमा प्रशन्नता छाउनेछ । सामाजिक कार्यका क्षेत्रमा धेरै समय र परीश्रम खर्चिनु पर्नेछ । भौतिक श्रोतसाधनको प्रयोगमा समय ब्यतित रहला ।

तुला राशि (र, रि, रु, रे, रो, ता, ति, तु, ते) धार्र्मीक कार्यमा सहभागी हुने अवसर मिल्नेछ । अप्रत्याशीत खवरले मनमा प्रशन्नता छाउनेछ । दुर्घटनापुर्ण यात्राको सम्भावना रहेकोछ । साथीसँग सामिप्यता बढे पनि लाभ भने ग्रहण गर्न सकिनेछैन । नयाँकार्यको थालनिका निम्ती उत्तम समय रहेकोछ । कार्यकुशलताले मान्यजनहरुको मन जित्न सफल रहिनेछ ।

बृश्चिक राशि (तो, ना, नि, नु, ने, नो, या, यि, यु) मान्यजनको स्वास्थ्यमा नकारात्मक असरले मनमा खिन्नता छाउनेछ । कार्यमा बिश्लेषणको अभावले पारिवारिक सम्बन्धमा बैमनश्यता उत्पन्न हुनेछ । अपरीचीत ब्यक्तिहरुको बिश्वास गर्नाले षड्यन्त्रमा फसीएला सजग रहनु पर्ने समय रहेको छ । भोजभतेरमा सरीक हुने अबसर प्राप्त हुनेछ ।

धनु राशि (ये, यो, भ, भि, भु, ध, फा, ढ, भे) प्रतिश्पर्दि हरु कमजोर रहनेछन । साजेदारी कार्यमा हात नहालेकै बेश हुनेछ । दाम्पत्य सम्बन्धमा सामान्य खटपट आई पर्ला । तपाईको कार्यले अन्य ब्यक्ति हरुलाई मनग्य लाभ दिलाउने छ । मनमा सामान्य चिन्ताले बास गर्नेछ । स्वास्थमा देखा परेको गढबढीले कार्य सम्पादनमा सामान्य झन्झट उत्पन्न गराउला ।

मकर राशि (भो, ज, जि, खि, खु, खे, खो, गा, गि) सामान्य क्षती ब्यर्होनु पर्ला । तात्कालिक खर्चका कारण सामान्य आर्थीक अभाबको सामना गर्नु पर्ला । नयाँ कार्य थालनिका निम्ति आट र साहशमा कमि आउनेछ । सन्तान सम्बन्धि समस्याले सताउने छ । मेहेनत अनुरुपको फल प्राप्ति नहुनाले दिन निरासा पुर्ण ब्यतित हुने छ ।

कुम्भ राशि (गु, गे, गो, सा, सि, सु, से, सो, द) पारीवारिक मेल मीलाप बढेता पनि दाम्पत्य शुखमा बाधा आउन सक्ने सम्भाबना रहेको छ । स्वास्थ सम्बन्धि समस्याको कारण मनमा सामान्य चिन्ताले सताउन सक्छ । कार्य कुसलताले मान्यजनको मन जित्न सफल रहने योग रहेको छ । पुरानो लगानि उठाउने राम्रो समय रहेको छ ।

मिन राशि (दि, दु, थ, झ, ञ, दे, दो, च, चि) प्रेम सम्बन्धमा सुधार आउनेछ । सामान्य आम्दानि हुने योग रहेको छ । कार्य सम्पादनमा बिभिन्न समस्याका कारण ढिलाई रहन सक्छ । सबारी साधनको प्रयोगमा ध्यान दिनु पर्ने समय रहेको छ । कार्य सम्पादनमा भएका सामाय त्रुटिले अपजसको सामना गनु पर्ने सम्भाबना रहेको छ ।

३८६ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया