Vdes biznesmeni dhe humanisti nga Drenica

Sot ka vdekur, biznesmeni dhe themeluesi i kompanisë së madhe “TehnoBurimi”, Mustafë Fazliu, shkruan Jepi zë.
Cfo PharmaRekomanduar nga boost.al

I ndjeri kishte arritur që shumë kohë më herët ta themelonte kompaninë e tij, të cilën më vonë e kishte emertuar në emrin e të birit, Burim, përcjell jepi zë, ndërsa veprimtaria e tij dhe humaniteti i madh ka bërë që Mustafa të gëzonte respekt në gjithë rajonin e Mitrovicës, Drenicës dhe më gjerë.

Sot kjo kompani “TehnoBurimi”, falë Mustafës, është lidere në tregun e Kosovës dhe në rajon për prodhimin e produkeeve të betonit, dhe jo vetëm.

Lajmin për vdekjen e tij, e ka dhënë biri i tij, Burim Fazliu përmes një postimi.

Postimi i plotë:

Me dhimbje dhe pikellim te thelle ju njoftojm familjar , miqte dhe dashamiret se sot me date 05.04.2022 nderroi jete me i dashuri yne baba im , Mustaf Fazliu

Varrimi behet sod ne ora 17:00/h , Turiqevc komuna Skenderajit te varesat e Lutanve .
Ishalla ne xhenet 🙏 baba im , shoki i im . , vllau im , njeri me ishtrejti im,
( e pamja do jet ne Turiqevc Skenderaj )

Leave a comment

Your email address will not be published.