Arrestohen tre persona të dyshuar për veprën penale ‘’Grabitje

Ne Stacionin Policor është raportuar se në rrugën ‘Shote Galica’ persona të dyshuar kishin hyrë në shtëpinë mashkull/kosovar për t’ grabitur më pas ishin larguar.

Lidhur me rastin janë ndërmarrë veprime të shpejta operativo-hetimore, mbi bazën e informacioneve të pranuara nga viktima njësitet policore menjëherë janë vënë në kërkim të të dyshuarve, si rezultat janë identifikuar dhe arr,estuar tre persona të dyshuar.

Nga hetimet fillestare bëhet e ditur se tre personat e dyshuar kanë hyrë në shtëpi ku nën kërc,ënimin e një shkopi druri i kanë kërkuar para, pasi nuk kanë gjetur para i kanë shkaktuar lëndime trupore.
Pas intervistimit me aktvendim të prokurorit të rastit tre të dyshuarve u është caktuar masa e ndalimit policor.

Leave a comment

Your email address will not be published.