Ja deshira e babait te Hashim Thaçit per 2022 qe po perlot te gjithe qytetaret

Ja deshira e babait te Hashim Thaçit per 2022 qe po perlot te gjithe qytetaret.Dēshira e babait tē Thaçit pēr vitin 2022: Ishalla krejt kthehen tē pafajshēm nē Kosovē.Oda e familjes sē ish-presidentit Hashim Thaçi nē Burojē, çdo herē me rastin e ndērrimit tē moteve ishte e mbushur plot.Por, pēr tē dytin vit me radhē, festa e Vitit tē Ri kētu ēshtē mē e zbehtē.Kjo pasi nē kēto ditē feste, mērzia e malli i babait tē ish-presidentit Thaçi pēr tē birin qē po gjy,koh et nē Hagē, vetēm sa shtohet.“U kanē ku u kanē, u ardhē. Na jem familje e madhe, u bojshum qitu krejt.

Tash qe. Na ka marrē malli boll qe 1 vit e kusur”, shprehet prindi i ish-pre,sidentit.Duke u çmallur me fotografitē e tē birit, Haxhi Thaçi ka njē urim me rastin e vitit tē ri, pēr tē gjithē krerēt e UÇK-sē qē po gjy,koh en nē Gjy,kat ēn Speciale.“Na i presim apet e ishalla vijnē shnosh. Ua urojmē vitin e ri krejtve, Hashimit e shokēve tē tij, Jakupit, Rexhepit e Kadrisē, ishalla me shnet. E ishalla lirohen ma shpejtē, tē pafaj,shēm janē”, tha Haxhi Thaçi pēr RTK-nē

Festē e zymtē pēr Vitin e Ri ēshtē edhe nē familjen e Jakup Krasniqit. Kjo, nē vitin e dytē me radhē qē ish zēdhēnēsi i UÇK-sē po mbahet nē Hagē.“Familjet kēto momente i presin me gēzim, sado halle brenga qē kanē, ka momente qē njerēzit i harrojnē dhe dojnē me festu festa tē tilla bashkē. Mungesa e tyre e zbeh shumē edhe gēzimin edhe festat e fundvitit, edhe ato ēndrrat qē njerēzit mund tē kenē pēr tē ardhmen. Ēshtē ky realitet si ēshtē”, thotē Dardan Krasniqi, nipi i Jakup Krasniqit.Natēn e ndērrimit tē moteve gjith,monē e ka pritur sē bashku edhe familja Gucati.Por, njēsojē nuk ka ndodhur tash e dy vjet, kur Hysni Gucati po pēr,ballet me ak uza,t e Speciales.“Njeri me kanē pa prindin, djalin pa bashkē,shortin, ēshtē shumē e vēshtirē. Pasi ai bashkē me shokēt e tij, me clirimtarēt e tjerē Iuf,tuan dhe lanē edhe gjymtyrēt e trupit vetēm qē na ta gēzojmē lirinē. E sot tē mos festojmē bashkē me ta ēshtē me tē vērtetē shumē e vēshtirē”, deklaron Musli Gucati.Pērderisa krerēt e UÇK do ta vazhdojnē betejēn me drejtēsinē e Speciales edhe nē vitin 2022, nē shtēpitē e tyre vazhdojnē tē valojnē flamujt e Ush,tri sē Çlirimtare tē Kosovēs.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *