Vdes luftëtari i lirisë, Shasivar Ajazaj

Ka ndërruar jetë, Shasivar Ajazaj, veteran dhe invalid i UÇK-së nga Zhuri, bëjnë të ditur në rrjete sociale miq e shokë të tij përmes përkujtimeve mortore. Shasivar Ajazaj, gjatë luftës në Kosovë ka dhënë kontribut të jashtëzakonshëm nën emblemën e UÇK-së për çlirimin e vendit, duke marrë edhe plagë në trup në beteja me armikun.

Varrimi i të ndjerit bëhet sot me Iqindi në varrezat e Fshatit Zhur.

Ngushëllime bashkëluftetarëve, familjes dhe mbarë farefisit.

I qoftë i lehtë dheu i Kosovës.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *