Ramabaja i VV-së konsideron që opozita kosovare është në dorën e Rusisë

Analisti i mirënjohur politik, Sadri Ramabaja, ka bërë një postim në profilin e tij në Facebook në të cilin nxit sulme ndaj kundërshtarëve politikë të Vetëvendosjes.

Ai mbrëmë në një postim në rrjetin e tij social ‘Facebook’, ka shprehur mllefin ndaj opozitës për mosvotimin e një marrëveshje ndërkombëtare në mes Kosovës dhe ShBA-ve, në fushën e arsimit, duke e quajtur luftë hibride ruse.

Duket që z. Ramabaja ka harruar kohën opozitare të subjektit Vetëvendosje që drejtohej e drejtohet nga Albin Kurti, dhe destruktivitetin e treguar në raport me marrëveshje me interes nacional.

Ai nuk ka dhënë ndonjë provë se për çfarë arsyesh e konsideron si “luftë hibride” një gjë të tillë.

Ky është postimi i tij i plotë:

Lufta hibride ruse shënoi edhe një sukses në Parlamentin tonë, natyrisht falë SHIK-ut (alias PDK-së) dhe aleancës së tij me LS & LDK!

Për kë bien këmbanat?!

Related Posts

Leave a comment

Your email address will not be published.