E dhimbshme: Pak orë para se të nisej për Kosovë, v’des mërgimtari

Pak orë para se të merrte rrugën për në Kosovë, vdiq pa e parë vendlindjen mërgimtari nga Vushtrria, Kadri Sefa.

Sefa vdiq në moshën 55 vjeçare, dhe kishte kohë që jetonte në Gjermani.

Siç bëhet e ditur i ndjeri ka ndërruar jetë për shkak të një ataku kardiak.

Lamtumira e fundit sipas afisheve që njoftojnë ndarjen nga jeta të të ndjerit do të bëhet nesër me drekë në varrezat e fshatit Lum i Madh-Stanoc.

“Ti do mbetesh gjithmone ne Zemrat dhe ne Mendjet tona…Qofsh ne vendin me te mir te Xhennetit..” ka shkruar një nga familjarët e të ndjerit.

Leave a comment

Your email address will not be published.