Reagon keq Bërnabiq pasi u djeg flamuri serb ne Shqiperi: Shqiptarët janë njerëz të ardhur nga Mali

Nga Serbisë, ka reaguar Ana Bërnabiq në një emision në RTS ka deklaruar se nuk i kërkon falje për deklaratën e saj që e ka dhënë ditë më parë se ”qytetarët e Kosovës dhe shqiperis janë njerëz të malit”.

Ai thekson se nuk eshte e nevojshme te digjet flamur serb sepse Edi rama e ka ftuar Vuqiqin ne takim për këtë deklaratë, sepse sipas saj është e vërtetë,
Është e pamundur të flasësh me ta. Është jashtëzakonisht e vështirë, dhe është dëshmuar pothuajse e pamundur për të dalë me këta njerëz, për të negociuar”, ka deklaruar ajo.

Leave a comment

Your email address will not be published.