Caktohet data e protestës masive kundër Qeverisë Kurti!A do merrni pjesë?

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së sot ka mbajtur mbledhje pas arrestimit dhe lirimit të veteranit Faik Fazliu. OVL, përmes një komunikate për media ka thënë se institucionet e Kosovës kanë dalë jashtë vlerave kombëtare.

OVL e UÇK-së ka njoftuar se më 12 qershor do të mbahet protestë, ndërsa është thënë se kryeministri Albin Kurti dhe ministrat Donika Gërvalla e Xhelal Sveçla po e akuzojnë UÇK-në, raporton Gazeta Express.

Sponzor

Komunikata e plotë e OVL-së së UÇK-së:

Kryesia e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, në mbledhjen e mbajtur sot më 7 qershor 2021, diskutoj për situatën aktuale në Kosovë dhe del me këto qëndrime me të cilat i drejtohet opinionit publik:

Leave a comment

Your email address will not be published.