“Donika Gërvalla e turpëroi Kosovën para gjithë botës!?!”-Ja kush e tha kete…

-“Donika Gërvalla e turpëroi Kosovën para gjithë botës!?!”-Ja kush e tha kete…

-Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra në një konferencë për media, ka akuzuar Qeverinë Kurti dhe presidenten Vjosa Osmani, se po e dëm tojnë imazhin e Kosovës në arenën ndërkombëtare.

Deliu-Kodra ka thënë se ditëve të fundit kemi parë një tendencë të hapur të pushtetit nga presidentja, kryeministri e ministra për të mohuar historinë e re të Kosovës e lu.f.tën e UÇK-së.“Sot për presidente kemi një figurë që përveç që nuk është unifikuese, por ajo as nuk e njeh lu.f.tën e UÇK-së dhe sakrificën e tyre. Osmani fton presidentët e Kosovës në një takim por nuk e përmend asnjëherë emrin e presidentin Hashim Thaçi”, ka thënë Deliu-Kodra.

Ajo më tej ka k.rit.ikuar edhe ministren e Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla për fjalimin e saj në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së.

Leave a comment

Your email address will not be published.